ZFRE012F0 Milli-QVent filter (12")
- Advanced protection against airborne contaminants
- 0.22 μm filter for particle and bacteria removal
- For SDS Storage Systems to protect RiOs™ water
More>>
Recommended Products
Overview
| Replacement Information |
|---|
| References |
|---|
| Product Information | |
|---|---|
| HS Code | 8421 39 90 |
| Quality Segment | MQ300 |
| Applications | |
|---|---|
| Application |
| Biological Information |
| Physicochemical Information | |
| Pore Size | 1.0 µm |
| Flow Rate | 30 L/min (air flow rate) |
| Dimensions | |
| Height | 30.8 cm (12.1 in.) |
| Length | 32.7 cm (12.9 in.) |
| Diameter | 7 cm (2.8 in.) |